Hranice v Partnerství

Pro ženu je zpočátku největší výzvou neztratit sama sebe, když se přizpůsobuje partnerovi. On je pro ni teď dokonalý a jeho svět je lákavý. Chceme být stále s ním a vše s ním sdílet. To je v pořádku. Nesmíme však přitom ztratit samy sebe. Přátele, kteří nás podporují, činnosti, které nás naplňují. Je potřeba najít tu správnou míru, i když to není lehké. Sám partner nás většinou láká do svého světa, chce být s námi, pohltit náš veškerý čas – a přitom když se to stane, ztratí o nás zájem – přestane mít důvod se snažit. To je další důvod proč to nesmíme dopustit. Děláme to samy pro sebe – abychom neztratily kotvu svého života – i pro vztah, neboť pak bude kotvit celý vztah a dávat mu rovnováhu. Nemyslím tím však udržet vše za každou cenu. Nový vztah nám může ukázat, co stojí za to udržet a co je na čase pustit, nebo sdílet.

Když si pro sebe nevytvoříme prostor, může se stát, že až vztah skončí, může nás to zničit a vše (vč. sebe) budeme pracně budovat od začátku. A to je mnohem horší práce. Některé vztahy už se nám také nemusí podařit zachránit. Proto ženy, nezapomínejte obnovovat své síly ve vašich zájmech a udržujte svá podporující přátelství. Je to pro váš vztah léčivé.

Na druhou stranu, my ženy se často snažíme muže ve vztahu předělat. Udělat z něj až svou kopii. A přitom takový muž pro nás přestává být zajímavý. Je na mužích, aby si ustáli svou sílu a nenechali se zviklat. Tím, pánové, ale nemyslím že nesmíte být k ženě galantní, nebo jí pomoci s domácností, naopak. Udržte si své cíle a duchovní poslání, to nás přitahuje. Zároveň pojďme tvořit společně, je to vzrušující, když se protiklady spojí ve společném projektu.

Muž, inspirovaný a podporovaný ženou je silný a tvořivý. Udělá pro ni cokoliv. A šťastná ženy k němu přináší hloubku, spiritualitu a přirozené spojení s cykličností přírody. Na začátku vztahu to může být jako velký třesk, než se vztah nastaví a partneři si určí navzájem hranice. Dva lidé, kteří si najdou svou harmonii pak vytvoří mnohem více, než každý sám.

A expanze pokračuje, u nich dvou to nikdy nekončí 🙂 Mohou prozářit celý svět okolo sebe.

 

Náš velký třesk, Partnerství

Napsat komentář