Kolekce Potenciál, Klid, Partnerství a Sebeláska

Během tvorby obrazu k Aktivnímu žití potenciálu (Obraz se záměrem vytvořený na zakázku) vznikla úžasná kolekce čtverců. Nemohu totiž malovat něco, co sama nežiju. Abych mohla uchopit téma, musím si jím sama projít. První kolekcí, která v rámci tohoto procesu vznikla, je kolekce Potenciál, Klid, Partnerství a Sebeláska.

Potenciál je velmi tmavý obraz se světelným středem, kde klíčí statečná rostlinka. Obraz inspirovaly rostliny, které svými kořeny dovedou roztrhat asfalt, jak se derou na povrch za světlem. Perou se o svůj život ze všech sil. Přeji si, abych se stejnou odhodlaností žila svůj potenciál, byla šťastná a dělala šťastnějšími i lidi okolo mne.

Klid. Někdy je potřeba prožít opak, abychom si plně vychutnali druhou stranu. Namalování tohoto obrazu předcházel obrovský vnitřní vztek, který jsem se rozhodla transformovat. A objevila jsem vnitřní klid. Klid, ze kterého je všechno možné. Klid krokodýla, který čeká; neví na co, ale až to přijde, tak to pozná a je schopen zareagovat s neuvěřitelnou rychlostí. Klid, který je v duši potřeba, aby se velké věci mohly dít.

Při soužití v partnerství je většina žen a mužů více ve své síle. Mají podporu toho druhého a spolu dokážou mnohem více, než každý sám. Byť to někdy může hodně jiskřit. Když chtějí oba, mohou toto jiskření a třeba i neshody využít ke vzájemnému posunu. Partnerství je pak neustálý duchovní proces, který připomíná dvě ozubená kola, která se posouvají navzájem.

Sebeláska, neboli na prvním místě já. Něžnost, která vyvěrá ze středu. Abych se mohla o kohokoli postarat, dopřát mu servis, uvařit mu jídlo, udělat masáž… musím se nejprve postarat o sebe. Když nejprve doplním svůj pohár a dávám z přebytku, zvětšuji štěstí. Jak své, tak toho, koho obdarovávám. Pokud pojedu z rezerv a nepostarám se o sebe, budu očekávat, že mi to obdarovaný zase vrátí. Nemnožím tak štěstí, ale dluhy. Tento Obraz rozzařuje tuto pravdu uvnitř. Je opečovaný jako sebeláska sama a připomíná mi, jak mám postupovat, aby nám bylo všem dobře. Okraje jsou ozdobeny polodrahokamy.

 

S láskou Zuzka

 

 

Napsat komentář