O podpoře Přirozeným porodům

Téma Přirozených porodů je pro mne stále živé. Kdykoliv vidím těhotnou ženu nebo malé dítě, vyšlu neslyšnou modlitbu za jemný zrod Nové bytosti.. Cítím, že je důležité jak přicházíme na svět.. v jakém prostředí, intimitě, respektování Matky a jejích pocitů. Co nás jako první vítá, jestli je to náruč a slzy štěstí nebo natahování a měření, gumové rukavice a desinfekce.. (Nic proti doktorům tam, kde opravdu zachraňují životy).

Přirozený porod =Návod prožitkem jak zvládnout bestii v sobě.
4 části ženy

Přirozený porod neznamená, že to nemůže být císařský řez.. a ani to, že rodidly je to Přirozené.. nerozumíte mi? Přirozený porod myslím Proces, do kterého není zasahováno. Kde je matka napojená na temnotu zrodu, svou sílu, Boha (nebo Vesmír, chcete-li).  Jak by to mohlo být možné při císařském řezu.. záleží na napojení Matky.. šlo by to.  Přirozenou cestou je to určitě jednodušší .. matka pracuje se svým tělem, které ji vede .. s kontrakcemi, které ji pomáhají a vedou ji.
Ideálně když nemusí řešit vůbec nic jiného a je ponořená jen v tom, co potřebuje.

Není nutné rodit doma, i když pro někoho to může být lepší. Nutný je respekt všech, kteří jsou okolo. Respekt a citlivost k rodící se Matce a rodící se Bytosti. Líbí se mi myšlenka porodních domů, kde ženy mohou přijít a být v příjemném prostředí, kde nablízku je i odborná pomoc, pro pocit bezpečí. Vidím okolo sebe, že i nemocnice se začínají měnit. Nejvíc je potřeba, aby se změnilo naše myšlení, myšlení lidí, společnosti. Pak je (téměř) úplně jedno kde budou ženy rodit. Přeji si, aby každá žena si mohla svobodně vybrat místo, kde cítí, že se má její dítě narodit. Přeji si, abychom se neodsuzovali za naše volby a respektovali se navzájem. Ženy, muži i děti (ty nás přirozeně napodobí, o ty se nebojím).

kód Pochopení - rozbřesk
Pochopení

Věřím, že děti, které přijdou na svět v respektujícím prostředí si do života přináší velkou sílu. Sílu, která není hned od startu nalomena (asi jako když vám někdo nastaví nohu).

Kolekci, kterou jsem zaměřila na Podporu Přirozeným porodům najdete zde.

 

 

Napsat komentář