Galerie

Galerie v procesu 🙂 Podívejte se zatím na pár starších kousků 🙂 Pracuji na krásnější, plnější verzi.

Světelné obrazy s kameny
Technika, která je mou milovanou. Má autorská techniky, které můj muž dodává “Šťávu.” Součástí obrazu je polodrahokam, umístěný do obrazu a elektřina, která jej osvěcuje. Výsledný obraz vychází z kamene, který si mne vždy vybere a vypráví mi příběh, který je v něm. Já ho namaluji, aby ho mohli vidět i ostatní. Elektrifikací se obraz dostává na další level. Stává se z něj silný zářič, který může naplnit místnost svou krásnou energií a světlem na více úrovních.

Obrazy ze tmy
Občas maluji za šera, abych zapojila i jiné smysly. Je to technika, kterou jsem vymyslela, nebo aspoň nevím o tom, že by to jiný malíř vědomě praktikoval. Výsledek mne vždy překvapí a občas mi chvíli trvá, než si na něj zvyknu. Někdy mi i vyrazí dech. Komunikuje totiž s námi jinak, než jsme zvyklí.

Potenciál, Klid, Partnerství a Sebeláska
Kolekce obrazů vznikla během práce na aktivním žití potenciálu pro mou klientku. Nemohu totiž malovat něco, co sama nežiji.  A tak se mi ukázel Potenciál. Klid mi poáhá uchopit emoce. Čím dál tím víc zjišťuji, kolik je v nich síly. Partnerství to pro mne znamená podpora, nesoutěžení, oáza a zároveň nekonečná hra lásky. Sebeláska mi připomíná, že je zapotřebí doplnit nejdříve vlastní pohár, abych mohla dávat ostatním.

Potenciál, Klid, Partnerství, Sebeláska

Symboly
Symboly na přání. Upravují energii, nosí vaši myšlenku a připomínají vám ji – pracují tedy s tím nejcennějším, co máte – s Vaší pozorností.

Stromy
Stromy vnímám jako vědomé bytosti, které přinášejí na zem Moudrost. Stačí se zaposlouchat. Občas jdu krajinou a některý strom mne prostě zastaví, osloví a je to moc zajímavé. Někdy si to jen navnímám a jdu dál a občas, vezmu blok a tužky a namaluji co vidím, slyším a cítím.

Slovenský kras
Slovenský kras mne uchvátil natolik, že tam jezdím pravidelně od r. 2008. Maluji zde ilustrace do knihy o Slovenském krasu pro Gabriela Lešinského. Neznám moc míst, kde by krajina tak promlouvala. Stromy, háje a úvozy tam zpívají a odnáší běžné denní starosti. Historie je tam cítit v každém kamenu.To kouzlo ale člověk dokáže vnímat jen když se sám zastaví.

Španělsko 2006
První výlet věnovaný malování, ještě na škole.
Jaké to je, nechat se vtáhnout okamžikem a jen tvořit?
Vnímat všemi smysly a tvořit, co cítím z toho místa. Tak, aby dýchalo z obrazu to, co dýchalo na mne při tvorbě.
Někdy pohoda, jindy vášně a drama..
Každé místo má své kouzlo, byť někdy dobře skryté 🙂